mountauin sized

15.04.2014 | Правовий аналіз
Прийнято Закон України про правовий статус Автономної Республіки Крим на період тимчасової окупації

Сьогодні, 15.04.2014 р., Верховна Рада України прийняла Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (законопроект № 4473-1 від 19.03.2014 р.).

Даний закон передбачає введення спеціального правового режиму на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Найбільш істотними положеннями цього Закону для бізнесу є:

  • Збереження за державою, юридичними та фізичними особами права власності на майно та охорона даного права згідно із законодавством України;
  • Заборона на укладення на території АРК та м. Севастополь яких угод, предметом яких є нерухомість;
  • Угоди, предметом яких є нерухомість, укладені з порушенням положень даного Закону, є нікчемними, тобто не створюють правових наслідків, крім тих, що пов'язані з їх нікчемністю;
  • Справи, підсудні судам, що знаходяться на території АРК та м. Севастополя, розглядаються судами м. Києва;
  • Кримінальні виробництва, підслідні правоохоронним органам АРК та м.Севастополя, розслідуються органами, визначеними Генеральною прокуратурою України.

Звертаємо увагу, що із законопроекту виключено статтю 13, яка, фактично, забороняла господарську діяльність на території АРК.

Верховна Рада прийняла рішення про підготовку окремого законопроекту про регулювання господарської діяльності на території АРК.

Також, Законом передбачено створення центрального органу виконавчої влади з питань окупованій території.

Звертаємо увагу, що даним Законом не передбачається націоналізація майна, що належить державі Російської Федерації і його резидентам.

Вважаємо, що прийняття даного закону суттєво не вирішує існуючі проблеми бізнесу, оскільки:

  • все ще відсутня однозначний порядок припинення та/або виведення бізнесу з території АРК;
  • не передбачає звільнення від сплати обов'язкових податків і зборів, незважаючи на об'єктивну неможливість виконання даних зобов'язань перед державою, що в майбутньому створює ризик для виникнення вимог щодо сплати штрафних санкцій за порушення податкового законодавства.

Ми постійно стежимо за ситуацією щодо регулювання правового статусу АРК та м. Севастополя і будемо оперативно інформувати Вас про істотні зміни в даній сфері.

Якщо у Вас виникнуть питання, Ви можете звернутися по електронній пошті до Володимира Ващенко і Денису Шкаровський, або за багатоканальним телефоном +38044 581 16 33.

Ключові контакти:

Ващенко Володимир

Адвокат, партнер

v.vaschenko@vbpartners.ua

Нуралін Микита

Юрист

n.nuralin@vbpartners.ua

Визнання:

bl-logo-dana 2 3 large 2 9 LOGO ULF 2016