mountauin sized

15.01.2015 | Правовий аналіз
Підписано Закон України про податковий компроміс

25 грудня 2014 Верховною Радою України прийнято Закон про застосування податкового компромісу (законопроект № 1071-д від 22.12.2014 р).

13 січня 2015 року Президент України підписав цей Закон.

Закон набуде чинності на наступний день після його опублікування в офіційному виданні Верховної Ради України.

Нагадуємо, що згідно з цим Законом, платник податків та його посадові особи звільняються від відповідальності за порушення податкового законодавства, в тому числі кримінального, при досягненні податкового компромісу та сплати 5% від суми заниженого податку.

Для досягнення податкового компромісу платник податків має право:

Подати уточнюючий розрахунок з податку на прибуток та / або податку на додану вартість - для податкових зобов'язань, які були занижені, але не виявлені податковим органом.

Подати заяву до податкового органу про намір досягнення податкового компромісу - для податкових зобов'язань, щодо яких розпочато адміністративне або судове оскарження.

Досягнення податкового компромісу є підставою для примирення сторін під час судового оскарження податкових повідомлень-рішень.

У випадку, якщо за фактом заниження податкових зобов'язань платником податків розпочате кримінальне провадження, при досягненні податкового компромісу провадження підлягає закриттю слідчим (якщо в кримінальному провадженні не вручені повідомлення про підозру), прокурором або судом.

При цьому, у разі досягнення податкового компромісу, дії посадових осіб платника податків, які призвели до заниження податкових зобов'язань, не вважаються ухиленням від сплати податків для цілей ст. 212 Кримінального кодексу України.

З процедурою застосування податкового компромісу Ви можете ознайомитися за посиланням.

Визнання:

bl-logo-dana 2 3 large 2 9 LOGO ULF 2016