mountauin sized

29.01.2016 | Правовий аналіз
Підвищено порогові показники для отримання дозволу антимонопольного комітету України на концентрацію

26.01.2016 року Верховною Радою України прийнято Закон, яким підвищено порогові показники для обов'язкового отримання дозволу Антимонопольного комітету України на економічну концентрацію.

Тепер отримання дозволу АМКУ необхідно при досягненні учасниками концентрації (з урахуванням відносин контролю) показників, які розраховуються за однією з двох формул:

1. Перша:

  • Сукупна вартість активів або обсяг реалізації товарів учасників за останній рік, у тому числі за кордоном, перевищує 30 млн. євро (раніше - 12 млн. євро), і
  • Вартість активів або обсяг реалізації товарів не менш ніж двох учасників в Україні, перевищує 4 млн. євро, у кожного (раніше - 1 млн. євро, хоча б, у одного).

2. Друга (така формула не була передбачена раніше):

  • Сукупна вартість активів або обсяг реалізації товарів в Україні суб'єкта, щодо якого купується контроль, або одного з засновників створюваної компанії за останній рік перевищує 8 млн. євро, і
  • Обсяг реалізації товарів хоча б одного іншого учасника за останній рік, у тому числі за кордоном, перевищує 150 млн. євро.

Таким чином, порогові показники підвищені більш ніж в 2,5 рази, що значно зменшить кількість звернень до АМКУ при здійсненні угод злиття-поглинання.

Також, тепер неможливо звернутися до АМКУ з клопотанням про неподання інформації про бенефіціара учасника концентрації.

Крім того, Законом передбачена нова скорочена процедура надання дозволу протягом 25 днів з дня надходження заяви до АМКУ (раніше - до 45 днів без відкриття справи).

Така процедура можлива, якщо:

1. Тільки один з учасників концентрації здійснює діяльність в Україні;

2. Сукупна частка учасників на одному ринку не перевищує 15%;

3. Частки учасників не перевищують 20% на суміжних ринках, на яких реалізується продукція, без придбання або реалізації якої діяльність іншого учасника є неможливою.

Закон набуде чинності через два місяці після підписання Президентом України та офіційного опублікування.

Якщо у Вас виникнуть питання, Ви можете звернутися по електронній пошті до Олександра Лук'яненку чи за багатоканальним телефоном +38 (044) 581 16 33.

Визнання:

bl-logo-dana 2 3 large 2 9 LOGO ULF 2016