mountauin sized

06.10.2016 | Правовий аналіз
Вжито зміни для захисту бізнесу від рейдерських атак

06 жовтня 2016 року Верховною Радою України прийнято Закон, яким внесені зміни в законодавство з метою захисту бізнесу від рейдерських атак.

 Що стосується нерухомості передбачено наступне:

  • Реєстрація можлива тільки в межах адміністративно-територіальної одиниці, а не всієї України. Виняток - вчинення нотаріальної дії з нерухомістю.
  • Інформування реєстратором власника нерухомості про подачу заяви про проведення реєстраційних дій з нерухомістю. Порядок повідомлення ще не визначений.
  • Право власника нерухомості заборонити проведення реєстраційних дій шляхом подачі заяви. В такому випадку, протягом 10 робочих днів необхідно надати рішення суду про заборону проведення дій.

Відносно корпоративних прав передбачено наступне:

  • Реєстрація можлива в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці, а не всієї України.
  • Підписи на (1) рішеннях органів управління юридичної особи, які подаються для реєстрації, (2) установчих документах, (3) заяві про вихід зі складу учасників засвідчуються нотаріально. Однак, обов'язкове нотаріальне посвідчення договорів про передачу корпоративних прав не передбачено.
  • Для державної реєстрації подаються оригінали або нотаріально засвідчені копії документів. Якщо оригінал документа зберігається в органі влади або самоврядування, подається копія, завірена таким органом.
  • Уточнено порядок проведення реєстраційних дій на підставі судових рішень.

Крім того, вдосконалено порядок розгляду скарг комісією при Міністерстві юстиції України та контролю Міністерством за здійсненням реєстраційних дій, як в сфері реєстрації нерухомості, так і юридичних осіб.

Очікується підписання Закону Президентом України найближчим часом. Після підписання, Закон вступить в силу на наступний день після опублікування.

Ключові контакти:

Лук'яненко Олександр

Адвокат, партнер

a.lukyanenko@vbpartners.ua

Визнання:

bl-logo-dana 2 3 large 2 9 LOGO ULF 2016