mountauin sized

23.12.2015
Денис Бугай: В боротьбі за репутацію не зважайте на «написи на паркані».

16 грудня 2015 року, у Києві, під час 1 дня ІІІ міжнародного форуму просування юридичних послуг учасники заходу, серед яких провідні спеціалісти та експерти галузі, обговорили тенденції розвитку сфери та шляхи виходу на нові ринки. Одним з ключових і найбільш обговорюваних питань дня стала репутація в юридичному бізнесі, а саме - робота з одіозними клієнтами, зокрема, при наявності суспільного резонансу.

Одним із експертів дискусії виступив адвокат, партнер VB PARTNERS, Денис Бугай. Він розповів про проблеми подолання репутаційних ризиків внаслідок ототожнення клієнта з адвокатом. Головним завданням, крім локалізації конфлікту і дистанціювання іншої діяльності, було перетворення проблеми в прибуток.

«Ми зіштовхнулись з інформаційним цунамі. Асоціацію з клієнтом використовують ще й для того, щоб «вибити» зі справи. А коли ти все одно не виходиш із неї після погроз, спроб підкупити - опоненти «вмикають» чорний піар. Для мене, вагомою підтримкою стало те, що жоден клієнт від нас не пішов. Навіть якщо хвиля негативу котиться на вас і ламає репутацію, то слід цю хвилю капіталізувати. Не слід намагатися її нейтралізовувати. В нашому випадку негатив спрацював скоріше в плюс, ніж в мінус», - поділився партнер компанії.

Пан Бугай розповів про конкретні вжиті заходи. Вони допомогли в тому числі і в посиленні однієї із головних практик VB PARTNERS – White Collar Crime. Зараз, компанія отримує багато запитів та справ, щодо захисту в кримінальних процесах стосовно службових осіб, як на стадії досудового розслідування, так і власне на стадії судового розгляду.

«Наша клієнтська база включає в себе велику кількість банків, міжнародних та національних компаній різних секторів економіки, діяльність яких традиційно привертає багато уваги з боку контролюючих та правоохоронних органів. Робоче навантаження в цих напрямках значне, і ми бачимо великі перспективи в подальшому розвитку практики» - додав пан Бугай.

Також Денис Бугай поділився рецептом правильної реакції на написане та сказане в ЗМІ. Ключовими аспектами стали постійна комунікація з суспільством, відповіді на всі запити - не намагатися приховати проблему. За його словами, одним з важливих завдань є моніторинг негативних публікацій. І всі причетні до піару компанії співробітники свій ранок мають починати саме зі з’ясування «що ж нового з’явилось у медіа просторі?».

«Попри всю інформаційну активність не слід реагувати на «написи на паркані» та боротись з «ассенізаторськими машинами», як я називаю недобросовісні ЗМІ. Ніж виправдовуватись, краще озвучити паралельну історію зі свого боку, пояснити своє бачення та вивести баланс між негативом та позитивом»,- зауважив експерт.

Визнання:

bl-logo-dana 2 3 large 2 9 LOGO ULF 2016