mountauin sized

14.07.2015
На 5 питаннь, стосовно нової поліції, відповів для Кореспондента Денис Бугай

Логотип издания

1. 4 липня на вулиці Києва вийшла нова патрульна поліція. Чим вона відрізняється від міліції і ДАІ і як розділяє повноваження зі старими підрозділами?

— Насправді досить важко визначити правову базу функціонування нової патрульної поліції, але якщо говорити про розподіл функцій, то поліція об'єднує в собі як функції патрульно-постової служби (ППС), тобто охорону громадського порядку, так і функції ДАІ. При цьому системи існують паралельно. Пепеесніки продовжують працювати, у них є своя система патрулювання, прийняття заявок про вчинення правопорушень. Паралельно працює і ДАІ. І при цьому існує третя служба - патрульна поліція, яка поєднує в собі функції першої та другої.

2. Яка юридична база роботи нової патрульної служби до набрання чинності Закону Про поліцію, прийнятого Верховною Радою?

— Враховуючи, що у нових поліцейських є форма зі знаками Міністерства внутрішніх справ, що у них є спецзасоби, а саме кийки і наручники, що вони вже застосовують силу при затриманні, то однозначно вони є співробітниками МВС. Тобто це окремий підрозділ співробітників МВС.

3. Поки закон не набув чинності, чи не суперечить робота поліцейських Конституції України, яка забороняє функціонування будь-яких збройних формувань, не передбачених законом?

— Поліцейські зараз діють на підставі Закону про міліцію. Формально вони не співробітники ось цієї нової поліції, яка буде після вступу в силу нового закону. Формально вони співробітники міліції, які служать в підрозділі під назвою Поліція. От раніше був підрозділ Беркут, там служили міліціонери, але їх підрозділ називався Беркут і використовувався в особливих випадках. Аналогічно тепер всередині МВС створено підрозділ під назвою Поліція, і в ньому служать міліціонери. Тобто всі ці хлопці, які носять форму, кийки, наручники і патрулюють місто, офіційно є міліціонерами.

4. У перші дні роботи поліцейських були повідомлення про декілька ДТП за участю патрульних машин. Чи вважаєте ви півроку достатнім терміном для навчання цих кадрів?

— Так, два автомобілі вони вже розбили, але це природня ситуація, навколо цього піднімають зайву паніку. Нові поліцейські готові до роботи точно краще існуючих патрульних і даішників. За півроку цілком можна підготувати чудового, якісного патрульного. З мого власного досвіду спостереження за підготовкою патрульного в США, в Канзасі, цього часу цілком достатньо. Там рядовий патрульний готується прямо в приміщенні районного управління. Є навчальний центр, де патрульні протягом трьох-чотирьох місяців проходять стажування і після цього з більш досвідченими поліцейськими вже виходять на вулицю. У цьому немає нічого складного. Ви ж не забувайте, що вони не займаються карним розшуком, розслідуванням кримінальних злочинів. Їх головне завдання припинити правопорушення, здійснити опитування, оформити ДТП. Вони виконують функцію по охороні громадського порядку в рядових ситуаціях.

5. Якими ви бачите подальші перспективи реформи МВС?

 Поява патрульної поліції - це реформа тільки першого рівня: досить легко забезпечити патрулювання вулиць і підібрати професійні кадри. Але у нас є ще такі питання, як карний розшук, слідство, відділ по боротьбі з незаконним обігом наркотиків. Там криється головна проблема. Налагодити роботу постових за умовами достатнього фінансування не так і складно. Поки перспективи райдужні. Перші дні роботи, на мій погляд, показують життєздатність даної системи, але чіткі висновки робити ще зарано.

 

(за матеріалами журнала Кореспондент)

Визнання:

bl-logo-dana 2 3 large 2 9 LOGO ULF 2016