6 липня, в Одесі, відбувся Форум Асоціації Адвокатів України з кримінального права та процесу. Партнер, адвокат VB PARTNERS Денис Бугай поділився власним досвідом щодо тактики захисту з міжнародним елементом. Темою його доповіді була: «7 способів не допустити екстрадицію».

Експерт з питань транскордонних розслідувань, екстрадиції та Інтерполу розповів про юридичні підстави для розшуку/затримання/екстрадиції.

Зокрема, спікер надав поради як не допустити екстрадицію клієнта. Денис наголосив на використанні публічних заяв держслужбовців та звітів органів державної влади. Також, експерт рекомендував надавати суду (чи уповноваженим органам країни перебування) матеріали авторитетних, бажано англомовних, ЗМІ про загрози для клієнта, ілюструвати фотографіями умови утримання в СІЗО та надавати висновки лікарів про неможливість забезпечення необхідного лікування при екстрадиції затриманого у країну громадянства.

Спеціалісти з кримінального права обговорили законодавчі перспективи змін до КПК, фіксацію судового процесу, побудову стратегії захисту в кримінальному провадженні в поєднанні з іншими видами судочинства та практику представництва інтересів в Європейському суді з прав людини.