Клієнт VB PARTNERS – заступник директора одного з дослідних інститутів НААН України, був затриманий на минулому тижні за підозрою в отриманні неправомірної вигоди. За опублікованою СБУ інформацією, розмір такої вигоди склав 50 тис. дол. США. Також, СБУ повідомило про «продаж посади директора підконтрольного Академії підприємства» за 1 млн. дол. США.

Хоча, як дуже часто буває, в матеріалах кримінального провадження фігурували значно менші суми та взагалі не було доказів. Прокурори просили обрати клієнту запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Однак, адвокати VB PARTNERS надали суду докази фальсифікації матеріалів кримінального провадження та очевидної необґрунтованості повідомлення про підозру:

  1. Клієнта затримано за півгодини ДО, нібито, отримання хабаря.
  2. Всі матеріали провадження ґрунтуються виключно на допитах свідка, який співпрацює з СБУ та здійснив провокацію щодо інших фігурантів.
  3. Заява про вчинення злочину подана до підрозділу СБУ, який не має приймальні громадян та загальнодоступної канцелярії. Це є додатковим доказом співпраці з СБУ та фальсифікації злочину.
  4. За більше, ніж 3 місяці у кримінальному провадженні не призначені слідчі ДБР. Всі слідчі дії проведені прокурорами та співробітниками СБУ.

Завдяки обґрунтованій позиції в засіданні Печерський районний суд міста Києва замість тримання під вартою застосував до клієнта особисте зобов’язання.

Далі – кропітка робота щодо (1) збирання доказів, (2) дискредитації слідства та (3) притягнення до відповідальності винних в незаконному затриманні та кримінальному переслідуванні невинної особи.

Над проектом працювала команда адвокатів у складі радника Дениса Шкаровського та адвоката Станіслава Єни.