У липні 2020 року Верховний Суд прийняв остаточне рішення в справі про скасування рішення Національного банку про ліквідацію банку «Преміум». Позов було подано в інтересах одного з акціонерів. Справа розглядалася більше 4 років, Верховним Судом – двічі.

У 2016 році банк «Преміум» був ліквідований на підставі порушень правил фінансового моніторингу.

В ході судового процесу адвокати VB PARTNERS довели, що Банк не порушував законодавство про фінансовий моніторинг, не мав ознак неплатоспроможності і не підлягав ліквідації.

До прийняття Закону, яким встановлено неможливість повернення ліцензії (так званий «антиколомойский закон»), суди двох інстанцій зобов’язали державні органи повернути Клієнту банківську ліцензію та інші дозвільні документи. Фактично це означало можливість відновити діяльність банку. Але в зв’язку з прийняттям цього Закону Верховний Суд закрив провадження в частині вимог про повернення ліцензій.

Адвокат Денис Шкаровський прокоментував рішення: «Враховуючи Закон про порядок ліквідації банків, який набрав чинності в травні цього року, дане рішення є максимально позитивним. Воно відкриває можливість всім акціонерам банку «Преміум» стягнути збитки з держави, завдані незаконною ліквідацією і фактичною експропріацією бізнесу. Банк був платоспроможним і активно розвивався до 2016 року. Ліквідація відбулася на штучно створених підставах, що підтверджено судом»

Над проєктом працювала команда адвокатів під керівництвом партнера Дениса Бугая та радника Дениса Шкаровського.

Сьогодні адвокати VB PARTNERS представляють інтереси Клієнтів ще в двох процесах за позовами акціонерів про скасування ліквідації банків, які знаходяться на різних стадіях розгляду.

У період з 2014 по 2016 рр. в Україні було ліквідовано близько 100 банків. При цьому акціонери тільки декількох банків намагалися захистити свої права шляхом оскарження рішень про їх ліквідацію, і всього одиниці домоглися позитивних результатів.

Про те як мінімізувати ризики кримінального переслідування топ-менеджменту та акціонерів банків читайте в нашому матеріалі.