Ми вже неодноразово розповідали про перебіг цієї складної справи. Нагадаємо ключові факти:

Наприкінці 2019 р. один із дилерів Scania звернувся з позовом до компанії про стягнення 123 млн грн нібито упущеної вигоди та сервісної винагороди.

У вересні 2020 р. суддя Господарського суду Київської області задовольнила позов в повному обсязі, не дивлячись на абсолютну відсутність доказової бази.

Вже за тиждень суддя, яка ухвалила спірне рішення, подала у відставку, що не дало ВРП можливості відкрити провадження за скаргою Scania щодо неї.

Суд апеляційної інстанції в складі різних колегій розглядав скаргу Scania на вказане рішення 8 місяців.

Справа набула широкого розголосу: за її ходом слідкували Верховна Рада, Посольство Швеції, представники бізнес-спільноти та ЗМІ.

Адвокати VB PARTNERS, оскаржуючи рішення суду першої інстанції, зазначили про цілковиту необґрунтованість та надуманість позовних вимог дилера.

24 червня Північний апеляційний господарський суд скасував рішення першої інстанції та стягнув з дилера понад 1 млн грн судового збору.

Проєкт здійснювався адвокатами Олександром Лук’яненком та Станіславом Єною.

P.S. Більше про проблематику захисту іноземних інвесторів читайте в інтерв’ю https://bit.ly/3gmdinO.

*Scania – один із перших іноземних інвесторів незалежної України. Є частиною TRATON GROUP, що об’єднує бренди Scania, MAN і Volkswagen, Caminhões e Ônibus, а також провідним світовим постачальником вантажних автомобілів, автобусів і двигунів для важкого транспорту.