8 листопада вже вшосте відбулася Конференція з кримінального права та процесу, організована Асоціацією правників України (АПУ)  та за підтримки VB PARTNERS.

Зі вступним словом виступив Президент АПУ, наш партнер Денис Бугай. Адвокат відмітив, що ключовим трендом кримінального процесу на сьогодні є запуск Вищого антикорупційного суду (ВАС).

Перша сесія, яку модерував Денис, була присвячена обговоренню антикорупційної реформи. Спікери панелі – Богдан Крикливенко, керівник апарату ВАКС, Віра Михайленко, суддя ВАКС та Олександр Снєгірьов, прокурор САП ГПУ – обговорили питання щодо підслідності та підсудності корупційних злочинів, процесуальні особливості корупційних злочинів, новації антикорупційного законодавства.

Денис Бугай відмітив, що ВАС тримає достатньо високий темп. За 2 місяці отримано 153 обвинувальних акти та більше 200 клопотань. Саме робота Антикорсуда, за думкою Дениса, буде одним із ключових факторів, який вплине на формування практики White-collar crime найближчі роки. Як експерт з антикорупційного напрямку, наш партнер виділив ряд позитивних моментів щодо початку роботи суду, а саме  – високий професіоналізм суддів і дотримання строків.

Також, на заході виступив радник VB PARTNERS Денис Шкаровський.  В рамках 2-ої сесії, присвяченої етиці захисника, адвокат дискутував щодо можливості захисту професійних прав адвокатів та захисту клієнтів від непрофесійних дій правоохоронних органів.

Денис Шкаровський відмітив з власного досвіду, що притягнути правоохоронця до відповідальності  можливо і необхідно. Адвокат акцентував, що ключовим елементом боротьби  є максимальна публічність кейсу і використання як GR, так і PR інструментів.