18 травня, в Києві, за сприяння Агентства з питань виявлення активів (АРМА) пройшов Форум з розшуку активів.

Експерти обговорили питання, пов’язані з розшуком і поверненням активів, роль forensics і процесуальні можливості в цьому напрямку.

Дані теми близькі компанії VB PARTNERS. Оскільки, наша ключова експертиза охоплює, в тому числі, розслідування фактів шахрайства, привласнення і розкрадання активів. Завдяки цьому, на запрошення організаторів, Денис Бугай взяв участь у Форумі.

Відкриваючи Форум, в рамках сесії, Денис виступив модератором панельної дискусії. Темою сесії була «Ukrainian cases: знайти – ще не означає повернути». За словами Дениса: «Розшук активів сьогодні являє собою досить цікавий ринок, який буде активно розвиватися в проєвропейський напрямку». Експерт також високо оцінив перші результати роботи такого нового органу, як АРМА, і, поділився вже наявною практикою використання даного інноваційного інструменту пошуку активів за кордоном у наших справах. У дискусії взяли участь Голова АРМА, детектив Національного антикорупційного бюро України, представник «Альфа-Банк», директор практики форензік KPMG.

Під час III сесії заходу, Денис виступив з презентацією «Доказова сила відомостей, отриманих в результаті forensics». Адвокат детально зупинився на п’яти практичних кейсах VB PARTNERS. На їх прикладі, він розкрив алгоритми збору та фіксація доказів з розслідування корпоративних шахрайств.

«Наша мета – виявити шахрая і сформувати ефективну доказову базу, під тиском якої змусити добровільно компенсувати втрати. А в разі відмови – доказова база повинна дозволити стягнути збитки через судові інституції або залучення шахрая до кримінальної відповідальності», – зазначив Денис Бугай, роз’яснюючи ключові підходи нашої команди.