ПРОКУРОРСЬКІ КАЗКИ ТА РЕАЛІЇ ЗАХИСТУ.

Черговий суспільний резонанс навколо Української асоціації футболу. З 2018 року слідство незаконно переслідує  УАФ та її топ посадовців, ініціюючи безпідставні паралельні справи. У діях прокуратури спостерігаються явні елементи корупції та ознаки політичного замовлення. А в ЗМІ поширюються неправдиві матеріали, що дискредитують УАФ та ділову репутацію її менеджменту.

По результату 4х років – жодних вироків не пролунало, а розслідування тривають і досі.

Нещодавно, в активну фазу ввійшов новий кейс під назвою Newport. За версією слідства керівництво УАФ нібито заволоділо коштами UEFA, використовуючи компанію – посередника Newport (фінансового агента).

Суть звинувачення – на рахунок агента надійшли цільові кошти від UEFA, які далі, за вказівкою посадових осіб Асоціації, перерахували на користь іноземних компаній за товари, послуги, які ніколи не поставлялися та не надавалися.

В даному контексті одразу слід зазначити – модель отримання коштів від UEFA через зазначену компанію-агента перейшла у «спадок» від попереднього керівництва федерації, яке фактично контролює Newport ще з 1993 року. Зазначене підтверджено рядом офіційних доказів, у тому числі дослідженням відомого німецького видання Der Spiegel.

Після приходу в 2015 році до керівництва Асоціації наших Клієнтів, цю модель було припинено.

Але це не завадило слідству повідомити про підозру  Генеральному секретарю та Фінансовому директору УАФ.

Слідство звернулося до суду з клопотанням про застосування запобіжного заходу. Розгляд справи був тривалий. Десятки годин проведено в судових засіданнях.

Звинувачення базувались на фактах, що не відповідають дійсності та не обґрунтовані жодними доказами.  Результат – прокурору відмовлено в триманні під вартою з альтернативою застави у 90 млн. грн. Мовою футболу – це червона картка!

До наших Клієнтів застосовані більш м’які запобіжні заходи. Наразі вони продовжують виконувати свої службові повноваження в Асоціації. Деталі за лінком.

Всі справи проти УАФ, та остання – не виключення, наповнені численними фактами фальсифікацій та очевидними порушеннями, що вказує на зацікавленість та необ’єктивність прокурорів. Зазначимо лише декілька з них:

  1. В матеріалах справи наявна підроблена заява директора компанії-агента. Ця особа – громадянин Кіпру. А заява викладена ідеальною українською мовою. Це неможливо, оскільки топ-менеджер не володіє українською.
  2. Слідство видало матеріали, опубліковані в Інтернет, за докази (нібито розкриття електронної скриньки Клієнта). Також, про фальсифікацію красномовно говорить факт – НСРД проведена до отримання дозволу суду.
  3. Слідство демонструє документи, під назвою «Розпорядження про перерахування коштів». Проте, неозброєним оком видно, що це підробка. Документи існують лише у копіях та датовані днями, коли Клієнт знаходилась за межами України. Також, в них ряд невідповідностей внутрішньому діловодству УАФ, зокрема, зазначено неправильну посаду підписанта.
  4. Сама підозра – підроблена. До її тексту внесено недостовірну інформацію – дату підписання. Документ підписаний 17.10.2022 р., а датований – 18.10.2022 р.
  5. На додачу, допущено порушення в процесі вручення підозри, зокрема: (а) Клієнта попередньо не викликали до слідчого, а вручили підозру на кордоні Україна-Польща, коли він прямував на офіційні зустрічі з керівництвом УЄФА, (б) підозру вручила неуповноважена особа (прокурор, який її не підписував та не мав на це повноважень).

Наша робота триває. Ми вже ініціювали  кримінальні провадження за вищевказаними порушеннями. Всі неправомірні дії не залишаться без відповіді!