3 та 4 жовтня відбулась головна подія року у сфері судочинства – VIII Судовий форум Асоціації правників України. Ключова тема форуму – Суд у системі гілок влади.

Протягом двох днів були розглянуті питання ефективної співпраці тріади влади, комунікації між судам та ЗМІ і подолання стереотипу bad judge; взаємозв’язок судових рішень та економічної політики держави; актуальні питання судової практики та інші.

Відкрив захід Президент Асоціації правників України, наш партнер Денис Бугай. Під час привітальної промови Денис акцентував увагу на Законопроекті №1008. Експерт звернув увагу на ризики, а також на неминучість втрати суддівськї незалежності з початком дії цього закону. Він закликав до врахування депутатами позиції правничої та європейської політичної спільноти і надання можливості допрацювати законопроект і продовжити судову реформу.

В рамках другого дня Денис Бугай виступив модератором Hard talk з Маркіяном Галабалою, суддею Вищого антикор. суду України. Експерти дискутували про основні вектори антикорупційної політики.

Інтерв’ю почалося з цікавого дослідження – Як протидіяти корупції? Серед професійної спільноти перемогла ідея формування нульової толерантності до корупції в суспільстві. Дискусія розвивалася навколо питань щодо роботи Антикорупційного суду – адже інституція розпочала свою роботи місяць тому.

Яка атмосфера в стінах Суду? Скільки проваджень? Які плани на майбутнє? Як відчуває себе адвокат у мантії судді? Чи готові судді виносити виправдальні вироки? Хто має бути news-maker та trendsetter антикор.теми?– саме ці питання задав наш партнер. Маркіян розказав про ситуацію за «лаштунками» суду, та відповів на головне питання – як швидко виноситимуться вироки. «Швидких вироків від Антикорупційного Суду очікувати не слід», – наголосив Маркіян.

Дивіться інтерв’ю за посиланням – https://fex.net/s/xznyz0o