Ми вже розповідали про наш проєкт Total isolation of Russia, ініційований спільно з нашим Клієнтом, Олександром Дубілетом щодо розслідувань кейсів західних компаній, які в обхід санкцій співпрацювали з російським ВПК. Нагадаємо, що попри обмеження ЄС та США, накладені на рф в 2014 році після окупації Криму та частини Донбасу, деякі компанії сприяли забезпеченню росії зброєю.

Команда VB PARTNERS, маючи успішний бекграунд у сфері Corporate Investigations, провела понад 10 транскордонних розслідувань, метою яких є досягнення воєнних цілей на користь України та притягнення порушників до відповідальності. Наведемо декілька прикладів.

  1. Лінія для виготовлення патронів в інтересах «Калашникова»

Бельгійська компанія New Lachaussee постачала обладнання для виготовлення боєприпасів через посередника в інтересах концерну «Калашников». Таким чином дана компанія не лише порушувала санкційне законодавство, а й сприяла виготовленню росією більш якісних патронів, використання яких продовжує термін служби зброї у 1,5-2 рази.

  1. Високоточні компаси для БМП та танків/сенсорні модулі для віськової авіаціїї

Французька корпорація Safran,  яка спеціалізується на виробництві вертольотів та ракет, авіаційного та оборонного обладнання, неодноразово постачала продукцію до рф, в обхід санкцій ЄС.

Відомо, що на борту російських танків та БМП були знайдені високоточні компаси Safran. Крім того, в російських тепловізорах, виготовлених після 2019 року, також виявлені компоненти, які виготовляє корпорація.

  1. Інфрачервоні детектори/тепловізори/тепловізійні модулі для БМП та танків

Інша французька  компанія Thales, лідер у сфері електронних технологій для авіації, оборони, безпеки та наземного транспорту, так само постачала продукцію до росії, використовуючи лазівки санкційного законодавства.

Зокрема, сучасні приціли Thales були знайдені в бойових машинах, які армія рф лишила тікаючи з Бучі та Гостомеля.

  1. Мікрочіпи для крилатих ракет «Калібр»

Також, ми продовжуємо роботу над справою американської корпорації Intel, найбільшого у світі виробника напівпровідникових елементів та пристроїв, які використовує росконцерн «Алмаз-Антей». Серед найвідоміших розробок концерну – крилаті ракети «Калібр», в уламках яких і були знайдені американські мікрочіпи.

  1. Інтегральні схеми для радіорозвідки/процесори для БПЛА

Крім того, маємо схожий кейс, в якому одна з найбільших корпорацій США з виготовлення інтегральних мікросхем для перетворення сигналів Analog Devices постачала продукцію на користь підсанкційного концерну «Сузір’я». Технології компанії були використані у виробництві багатофункціонального комплексу «Борисоглібськ-2», призначеного для проведення радіорозвідки, створення перешкод для наземного і авіаційного зв’язку. До того ж, процесори Analog Devices були виявлені в російському БПЛА, збитому на нашій території.

По кожному кейсу ми встановили чіткий юридичний факт порушення санкцій. Підготували та відправили заяви до уповноважених органів, що займаються контролем дотримання санкційної політики.

Детальніше про розслідування кожної справи вже незабаром у наших наступних публікаціях.