П’ять років тому партнери – співзасновники, змінивши стратегію розвитку, побудували разом з командою юридичний бутік зі спеціалізацією у вирішенні комплексних складних спорів і White-collar crime. Бутіковість стала нашою відповіддю на зростаючу конкуренцію.

Горизонтальна модель

У великій компанії потрібна значна ступінь формалізації, механізації і бюрократизації процесів, що в зовнішньому прояві веде до знеособлення послуги і, безсумнівно, відбивається на якості. Уразливість full-service фірм полягає у відсутності індивідуальності. Часто партнери великих компаній не знають свій молодший персонал в обличчя, відповідальність розмивається по інстанціях, а ініціатива давиться.

У  VB PARTNERS горизонтальна модель управління. Наші спеціалісти в значній мірі залучені у внутрішні процеси і міжособистісне спілкування, беруть участь у формуванні та реалізації бачення.

Існують корпоративні політики, але наша компанія досягає найкращого результату для клієнта не за рахунок ієрархічного контролю, а за рахунок поділу загальних принципів.

Високий рівень експертизи та класу послуг вимагає особливих підходів до формування команди. На цьому і зупинюся більше. Адже саме вони допомагають у просуванні юрбутіка і збільшенні портфоліо клієнтів топ-рівня.

На мою думку, в невеликій компанії питання формування команди особливо важливе. Адже кожен її співробітник має свою роль і функції в загальній стратегії і проектах.

Ми не можемо дозволити собі «зайвих» людей в компанії. Тому поставилися до процесу утворення команди педантично. Провели бліц-аудит бізнес-системи і бізнес-культури компанії. За допомогою зовнішнього HR спеціаліста проаналізували можливості поточного персоналу. Провели ряд загальних стратегічних сесій. Залучали кар’єрного консультанта для розвитку старшого персоналу і підвищення загальної ефективності діяльності.

Також, підібрали за допомогою жорсткого конкурсу кілька rising stars, відповідно до інформації, отриманої в ході діагностики компанії і її потреб. В процесі пошуку звертали увагу не тільки на знання, професійний досвід кандидата, але і також на рівень розвитку soft skills (стресостійкість, критичне мислення, EQ, готовність служити, здатність вести переговори і т.д.).

Grow or Go

На сьогодні, у нас 14 досвідчених і прогресивних юристів, які об’єднують професіоналізм і новаторство. Всі члени команди є спеціалістами, виступаючи експертами при вирішенні покладених на них завдань.

Але згуртована команда формується не в будь-якому випадку і не з будь-яких співробітників.

У VB PARTNERS ми сформували принципи, що розділили як юристи, так і адміністративні члени команди, серед яких:

  1. Питання якості … тут ми безкомпромісні. VB PARTNERS – трендсеттери професійних стандартів у наших практиках на ринку;
  2. Відповідальність за свою діяльність, її результати. Проект / завдання кожного – проект всіх. Невдачі кожного – наші спільні, як і перемоги. Взаємна відповідальність дозволяє команді досягти таких рівнів продуктивності, які набагато перевищують максимальні можливості окремих її членів;
  3. Клієнт і його задачі – головний пріоритет. Саме він в центрі всіх наших активностей, спрямованих на розуміння потреб клієнта. Результат роботи повинен не просто відповідати очікуванням клієнта, а й перевершити їх;
  4. Відносини будуються на основі правильних вчинків та взаємовиручці;
  5. Ми змагаємося не один з одним, а з процесуальними опонентами. Коли робота всіх членів команди націлена на задоволення потреб і захист клієнта, то немає суперництва і внутрішніх конфліктів;
  6. Відкритість у всьому – ми завжди повинні говорити правду один одному, клієнтові, бути щирими і в змозі пояснити свої дії і рішення;
  7. Ми визнаємо свої помилки, їх виправляємо і не робимо в майбутньому.

В додаток до цих командних принципів і цінностей члени команди розділяють обов’язкову дисципліну (розуміння своєї ролі, як треба працювати, в які терміни, для якої цілі і т.д.).

Коли все, як то кажуть, «на одній хвилі» – це дозволяє з високою ефективністю реалізувати енергетичний, інтелектуальний і творчий потенціал в відповідності зі стратегічними цілями нашої компанії.

Що стосується менеджменту VB PARTNERS, головний актив для них – звичайно завжди люди. Вони цінують кожного. Всім створюються можливості для кар’єрного та професійного розвитку, а лідерські якості заохочуються.

Але при цьому активно пропагується принцип Grow or Go (рости або йди). Адже саме зростання – єдина можливість зберегти життя компанії в довгостроковій перспективі.

Ми постійно поліпшуємо принципи управління, маркетингову стратегію та процеси всередині компанії для виконання всіх вимог, трендів ринку і наших клієнтів. Ми залучаємо багатьох юристів в маркетингову діяльність компанії, що в т.ч. допомагає розвитку у них soft skills.

Наша стратегія по кадрам допомагає нам бути в лідерах наших практик на ринку останні 5 років і впевнена, що допоможе і надалі не тільки підтримувати наші позиції, але вивести компанію ще на більш високий рівень.

Як в.о. HR менеджера зазначу, що безумовно дуже важко знайти людей, які зможуть щиро розділити наші корпоративні цінності і принципи. Так як вони вимагають прояв над зусиль, ініціативи, самостійності, постійного зростання і виходу із зони комфорту.

Але ідеальні юристи існують. І на прикладі своїх колег переконуюся, що ресурси на пошук, навчання, розвиток однозначно були витрачені не даремно. Всі досягнення VB PARTNERS – це наша командна робота! Висококваліфіковані, прогресивні і мотивовані співробітники є джерелом нашого успіху – вони створюють задоволеність для клієнтів через якість послуг і, тим самим забезпечують подальший розвиток компанії.

 

Автор: Монахова Анна, BD Director VB PARTNERS