26 лютого під загрозою початку процедури «державної» ліквідації акціонери банку ABLV (Латвія) прийняли рішення про самоліквідацію. Про причини ліквідації та порядок отримання гарантованої суми 100 000 – 300 000 євро ми писали раніше.

Виплати цих коштів розпочалися 3 березня банком Citadele banka, AS. ABLV з цією метою перерахував Фонду гарантування вкладів Латвії 480 млн. евро.

Як стверджують акціонери, рішення про самоліквідацію було найбільш правильним і дозволить повністю погасити зобов’язання банку перед кредиторами.

Тим часом Міністр фінансів Латвії повідомила, що ще 10 банків, які активно співпрацюють з нерезидентами, можуть стати проблемними і повторити долю ABLV.

Що далі?

Прийняте акціонерами банку рішення про самоліквідацію має бути затверджене Комісією ринку фінансів і капіталу (КРФК).

5 березня банк подав в Комісію проект заявки і плану самоліквідації, який має бути розглянутий і затверджений протягом 30 днів.

Згідно з офіційною заявою Комісії, опублікованому на її сайті, «КРФК негайно почне оцінку проекту добровільної ліквідації банку, як тільки отримає офіційне рішення зборів акціонерів ABLV Bank AS і проект заявки на добровільну ліквідацію».

Варто очікувати, що подані документи будуть розглянуті в найкоротший термін.

Коли клієнти отримають гроші?

Згідно з проектом плану самоліквідації (якщо він буде узгоджений), перші виплати розпочнуться в четвертому кварталі 2018 року.

Після отримання заявок кредиторів буде сформований порядок розрахунків відповідно до закону «Про кредитні установи».

Виплати будуть здійснюватися в такому порядку:

  1. Виплати фізичним особам і малому бізнесу, які перевищують гарантований внесок 100 000 євро.
  2. Вимоги працівників (заробітна плата, соціальні виплати і т.п.).
  3. Податки та інші платежі до державного і місцевих бюджетів.
  4. Всі інші вимоги кредиторів.

Точно узгодять?

Рішення КРФК про узгодження плану ліквідації буде прийнято за результатом аналізу фінансового стану банку.

Самоліквідація буде узгоджена, якщо кошти банку дозволяють виконати 100% вимог кредиторів. В іншому випадку, буде розпочато процедуру «державної» ліквідації.

В чому різниця?

Процедура «державної» ліквідації є більш довгою і несприятливою ​​для клієнтів.

Така процедура буде розпочата за рішенням суду, яким буде призначений «державний» ліквідатор (в разі самоліквідації дану особу призначають акціонери).

Як і будь-яка державна процедура, така ліквідація буде обтяжена зайвою бюрократією.

Крім того, в ЗМІ часто звучали звинувачення в недобросовісних практиках ліквідаторів інших банків Латвії. Внаслідок такої ліквідації, як правило, у клієнтів набагато менше шансів отримати гроші в повному обсязі.

Що робити?

До прийняття рішення про узгодження / відхилення плану самоліквідації КРФК, ніякі дії щодо засобів не можуть бути зроблені. У цій частині залишається тільки чекати до 4 квітня (закінчення 30-денного терміну для КРФК).

Однак, ми рекомендуємо вже зараз відкрити рахунок в надійному банку для отримання цих коштів.

Європейські банки вже прийняли рішення «з обережністю» ставитися до грошей і клієнтам з ABLV, а також їх походженням. Це зроблено, щоб уникнути повторення шляху ABLV. Таке рішення може ускладнити, як відкриття рахунків, так і переказ коштів на них у разі неправильного оформлення або обгрунтування.

Ми очікуємо, що при перекладі з ABLV законних засобів не виникне особливих труднощів, потрібно лише якісний супровід всіх бюрократичних банківських процедур.

Наша компанія надає консультування щодо порядку повернення коштів, як гарантованої суми, так і подальших виплат, а також з питань вибору банку для переказу коштів і відкриття рахунку.

Для отримання більш детальної інформації просимо звертатися за телефоном +38 (099) 388 59 96.