20 червня відбулося обговорення нагальних питань внутрішніх розслідувань корпоративного шахрайства. Захід був проведений Комітетом з кримінального та кримінально-процесуального права Асоціації правників України.

У фокусі дискусії доповідачі підняли наступні питання: причини та фактори, які впливають на старт розслідування, особливості проведення внутрішніх розслідувань з іноземними компаніями, кримінально-правові ризики для компаній та їх працівників.

Адвокат VB PARTNERS, член Association of Certified Fraud Examiners* Денис Шкаровський виступив одним зі спікерів заходу.

Експерт представив чотири прикладні національні та міжнародні кейси. Не оминув Денис і питання форензіка, як дієвого способу боротьби з корпоративними зловживаннями з боку контрагентів, керівництва чи працівників компаній. Також, адвокат надав рекомендації щодо розслідування корпоративного шахрайства, а саме: дослідити інформацію про своїх контрагентів та конкурентів, слідкувати за кримінальним провадженням проти своїх конкурентів, використовувати як доказ результати адвокатського розслідування.

*Association of Certified Fraud Examiners (ACFE) – найбільша у світі організація з боротьби з шахрайством, що налічує понад 85 000 учасників. Заснована 1988 року в Остіні (Техас, США). Місією АСFE є зменшення частоти випадків шахрайства та злочинів у практиці WhiteCollar Crime, а також допомога у розкритті та стримуванні шахрайства.