У Верховній Раді, 17 квітня, зареєстровано законопроєкт  № 9211, який передбачає внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України. Законодавча ініціатива вже отримала назву «Маски-Шоу Стоп». Її розроблено за участі Міністерства цифрової трансформації після резонансних обшуків в офісі компанії MacPaw. В першу чергу, документ передбачає захист IT-компаній.

На жаль, українські реалії такі, що кримінальні кризи в бізнесі – як курс валют. На них неможливо вплинути. Тому кожна спроба законодавця захистити інтереси бізнесу завжди вітається.

Попередні намагання влади припинити зловживання правоохоронців, хоч і були позитивними, але не виправдали очікувань. Ініціативи не зупинили детективів, прокурорів та, навіть, деяких суддів у перекручуванні правових норм. Хороші наміри законодавця часто «руйнуються» в процесі реалізації, що, на жаль, ігнорується владою.

В чому ж полягає реформа та чи дійсно вона є революційною? Чи допоможуть зміни насправді подолати свавілля? Розбирався наш партнер Денис Шкаровський спеціально для Економічної Правди.

Авторська колонка Дениса Шкаровського з детальним аналізом законопроєкту за посиланням.