21 червня в Одесі відбувся Літній форум з кримінального права та процесу «Золотий Дюк», організований Асоціацією адвокатів України (ААУ). Захід вже не перше літо збирає на березі Чорного моря представників юридичної спільноти з усіх куточків країни для обговорення останніх змін і тенденцій практики.

Партнер VB PARTNERS, один з лідерів практики White-collar Crimе, Олександр Лук’яненко, виступив в сесії, присвяченій динаміці перетворень і практичним аспектам кримінального процесу. Олександр розповів про старт роботи Вищого антикорупційного суду (ВАС), а також про проблеми підсудності.

Експерт підкреслив, що ВАС починає свою роботу 5 вересня. Антикорупційний суд розглядатиме справи про корупцію і пов’язаних з нею злочинів, які зараз належать до компетенції НАБУ. Іншими словами, справи ТОП чиновників.

Олександр акцентував увагу на тому, що багато кримінальних проваджень, підслідних НАБУ, перебувають на досудовому розслідуванні в інших правоохоронних органах. І також, деякі справи, що розслідуються НАБУ сьогодні, не належать до компетенції бюро.

Внаслідок цього, на думку адвоката, може виникнути ситуація – злочини, які не розслідувалися НАБУ, можуть передаватися в ВАС. У свою чергу, це може призвести до перевантаження ВАС і порушень підслідності справ. Наш партнер зазначив, що на даний момент у ВАСу направлено 140 справ за результатами розслідувань, проведених НАБУ. Прогнози на вересень – 200 справ.