12-13 травня в юридичному світі відбулася значуща подія – VII Міжнародний судово-правовий форум, організований за підтримки ВРП і ВККС.

Які реформи відбулися в сфері правосуддя? Наскільки вони ефективні? Чи очікують судову систему нові випробування? Форум став майданчиком для пошуку відповідей на ці та інші питання.

Наш партнер, керівник практики Dispute Resolution Володимир Ващенко взяв участь в першій сесії, присвяченій судовій реформі – оцінці ключових змін і проекції в майбутнє. Інші учасники – член ВСП Лариса Шевцова, заступник Голови Верховного Суду Богдан Львів, заст. міністра юстиції Світлана Глущенко, голова ВАС Олена Танасевич, керівник спеціалізованої прокуратури Назар Холодницький. У фокусі обговорення – оцінка ефективності правосуддя і діяльності Верховного Суду, стратегічний напрямок судової реформ, критерії оцінки ефективності правосуддя бізнесом.

Окремо Володимир акцентував увагу на проблемі виконання судових рішень. На його думку, без примусу ніхто в Україні не збирається виконувати рішення судів. Навіть процесуальні кодекси не передбачають положення про добровільне виконання. А воно повинно бути наслідком зміни ментальності.

Партнер Денис Бугай – в ролі експерта другої дискусії форуму, присвяченій сучасним викликам для органів суддівського управління.

Спільно з суддею Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду Ігорем Олендер, Денис обговорив питання підготовки кадрів для сфери правосуддя, процедури відбору і дисциплінарної відповідальності суддів, забезпечення гарантій їх незалежності і т.д.

Адвокат зазначив, що якість конкурсних процедур в суддівській системі на порядок вище, ніж стандарти, якими керується адвокатура. Системі органів адвокатури є чому повчитися у суддівського корпусу.