10 лютого партнер Денис Бугай, як провідний експерт у сфері банківського права, взяв участь у дискусійній панелі, присвяченій кримінальним ризикам акціонерів та топ-менеджменту банків в рамках VII Legal Banking Forum.

Він розповів про ключові події та кримінальні провадження минулого року та навів статистику Фонду гарантування щодо банківських справ: подано 5692 заяви; 374952 грн – загальна сума збитків; пред’явлено 31 підозру; 39 справ направлено в суд.

Денис відзначив ріст професіоналізму правоохоронних органів у банківських справах та активну діяльність спеціалізованих підрозділів поліції, СБУ, НАБУ.

Партнер окреслив, яким є сьогодні коло інтересів правоохоронців та хто їх цільова аудиторія. Відмітив, що правоохоронці досягли значних успіхів в розкритті банківської таємниці, вилученні документів та доказів не лише в Україні, а й за кордоном.

У підсумку Денис озвучив 5 дієвих порад, які знижують ризики кримінально-правової відповідальності банків, а саме:

1. Суворе дотримання формальностей, передбачених статутом та внутрішніми положеннями. Якщо при проведенні операції були найменші порушення, правоохоронці будуть їх трактувати не на користь менеджменту.

2. Впорядкування та легалізація «заочних» засідань – коли рішення колегіальними органами приймається без очних зустрічей. Якщо «заочний» формат не передбачено актами банку – правоохоронці трактуватимуть його як грубе порушення.

3. Виключення оціночних категорій з методологічних документів. Якщо термін, що досліджується, не розкрити самостійно, то слідчий надасть йому якнайширше значення.

4. Реакція на індивідуальні акти НБУ. Їх невиконання буде трактуватися як обставини, що посприяли вчиненню правопорушення.

5. Спеціальна експертиза бізнес-процесів банку. Чим раніше почати профілактику та усунення потенційних проблем – тим більше шансів уникнути негативних наслідків.

Детальніше про особливості кримінальних проваджень у сфері банків читайте у блозі Дениса Бугая http://bit.ly/3jK90rL.