9 вересня відбувся V Міжнародний форум з захисту бізнесу. В рамках дискусійної панелі «Транскордонний захист бізнесу» наш партнер Денис Бугай виступив із темою «Правоохоронний безвіз: інструменти міжнародної співпраці правоохоронних органів».

Денис сконцентрувався на питаннях виявлення, замороження та повернення активів, отримання фінансових документів, інформації про бенефіціарів, накладання арешту на банківські рахунки та інше майно.

Адвокат розповів про основні проблеми, з якими може зіштовхнутися бізнес, що має нерезидентську складову та надав рекомендації як їх уникнути.

Крім того, в сучасних кримінальних справах все частіше можна зіштовхнутися зі спотворенням інформації про Клієнта недобросовісними конкурентами та її розміщенням в міжнародних аналітичних базах. Денис попередив про можливі негативні наслідки появи інформації про топ-менеджерів та власників компаній в таких базах як LexisNexis, Bloomberg, Dow Jones Risk & Compliance. На прикладі успішних кейсів партнер розповів про досвід вилучення інформації із цих баз.

«Сьогодні українські правоохоронці без жодних «кордонів» можуть отримати інформацію про компанію, її бенефіціарів та власників з Австрії, Угорщини, Німеччини, Швейцарії, Кіпру, BVI та будь-яких інших територій. В свою чергу комплаєнс-служби банків залюбки діляться з правоохоронцями своїми даними щодо українських клієнтів» – прокоментував партнер.

В дискусійній панелі також взяли участь українські фахівці та міжнародні експерти. Зокрема, в рамках дискусії колегами обговорювалися такі теми, як ризики європейських інвестиційних проектів, захист при транскордонних кримінально-правових переслідуваннях бізнесу та ін.