Детальний юридичний аналіз необґрунтованої підозри

Набирає обертів чергове безпідставне кримінальне провадження проти УАФ та її керівництва. Ця війна слідства проти українського футболу триває 4 роки. Мова йде про «Справу заводу Павелка», яка була зареєстрована НАБУ ще у 2018 році.

Як і інші провадження – ця справа наповнена численними невідповідностями, фактами фальсифікації та очевидними порушеннями. А отже не має ніякої юридичної перспективи!

Три роки розслідувань, тисячі часів роботи, обшуки, допити, міжнародно-правові доручення до ОАЄ, Німеччини, Данії, Великобританії, Швейцарії. Результат – детективи НАБУ встановили відсутність у діях Андрія Павелка, керівника Асоціації протиправних дій. Спеціалізована антикорупційна прокуратура підтвердила це своєю постановою у вересні 2021 року. Справу передали в поліцію.

Проте маємо новий гучний інфопривід. 22 листопада, майже через рік після закінчення всіх слідчих дій, А. Павелку вручили повідомлення про підозру. І це при тому, що жодною нової обставини у справі!

Активність слідства ми пов’язуємо з майбутніми виборами до Виконкому UEFA, які заплановані на квітень 2023 року. Та вбачаємо схожість із попередньою активністю правоохоронців у 2018 році напередодні виборів до Виконкому UEFA 2019.

А в чому ж обставини справи та звинувачення?

УАФ побудувала сучасний завод із виробництва штучної трави. Це було обумовлено необхідністю розвитку спортивної інфраструктури країни –  тисячі футбольних майданчиків. Створення заводу вимагало оптимізації процесів закупівлі сумісного між собою обладнання у постачальників з різних континентів, його доставки, монтажу.

Для забезпечення координації усіх процесів Асоціація залучила інжинірингову компанію SDT. Її рекомендував УАФ представник відомого німецького виробника штучної трави – Polytan. Підтвердженням цього є офіційний лист від нього.

На виконання робіт та послуг на рахунок SDT Заводом була перерахована передоплата. Проте, після фіналізації всіх процесів залишився невикористаний залишок коштів. Асоціація вирішила використати його на свої цільові потреби, а саме оплату зобов’язань перед  всесвітньовідомим  італійським рефері П’єрлуїджі Колліна. Він виконував функції куратора системи суддівства в професіональному футболі України.

За вказівкою Заводу гроші були перераховані компанією SDT пану Колліні через власного контрагента – компанію Softex. Зазначене підтверджується платіжними дорученнями та економічною експертизою.

Такий порядок розрахунку є звичайною світовою практикою і поширений у корпоративному світі між приватними юридичними особами, такими як Асоціація.

Все юридично коректно та законно. Проте, прокурори закривають на такий переказ очі та стверджують, що кошти були «розкрадені».

В цій справі не може йтись про жодне відмивання чи розкрадання “бюджетних коштів”, оскільки ані УАФ, ані Завод ніколи не отримували бюджетних дотацій для будівництва чи діяльності!

Маніпуляція прокурорів

  1. Прокурор «забув» згадати про зазначений перерахунок коштів італійському рефері П. Колліні відповідно до контракту та, надати документ до суду. Натомість, слідство стверджує, що коштами заволоділи посадові особи УАФ (ст. 191 КК).
  2. Прокурор не провів експертизу для встановлення шкоди. Це є обов’язковою умово в даній категорії справ. Але це і не дивно, бо експерту не було б що встановлювати. Причина – Асоціації, яка є власником цих коштів, не було заподіяно жодної шкоди. Вона використала їх на свої цільові потреби та задачі українського футболу.
  3. Прокурор сфальсифікував матеріали НСРД. Видав матеріали, опубліковані в Інтернеті, за докази (нібито розкриття електронної скриньки посадових осіб УАФ). І за цим фактом вже розпочато кримінальне провадження ДБР.

Ми доведемо в суді, що ця справа проти Асоціації, як і решта, не мають  юридичної перспективи. Інша річ справи стосовного тих, хто займався фальсифікацією матеріалів кримінальних проваджень!