Як тільки під cтолицею стихли активні бойові дії – прокуратура замість очищення від зрадників та колаборантів  повернулася до старих сфабрикованих кримінальних справ.

Минулого тижня Голосіївський районний суд м. Києва розглянув клопотання слідства про застосування запобіжного заходу до Клієнта VB PARTNERS.

Клієнт – Генеральний cекретар Української Асоціації Футболу, якого підозрюють у розтраті коштів Асоціації, отриманих через агентську компанію Newport Management LTD.

Всупереч обставинам маємо чергову перемогу в цій «війні» українського футболу зі слідством, яка точиться більше трьох років.

Прокурору відмовлено в арешті з альтернативою багатомільйонної застави. Застосовано особисте зобов’язання. Наразі Клієнт продовжує виконувати свої службові повноваження в Асоціації та, сконцентрований на підготовці спільної заявки України, Іспанії та Португалії на проведення Чемпіонату світу з футболу у 2030 році.

Наші адвокати зібрали численні докази безпідставності звинувачень в адресу посадових осіб Асоціації. Завчасно була проведена ключова експертиза. Також, нами було доведено фальсифікацію слідством матеріалів провадження, в якому представникам УАФ були вручені підозри.

Нашими колегами – розслідувачами практики Сorporate Investigations було проведено розслідування всіх транзакцій, в тому числі в іноземних юрисдикціях (Республіки Кіпр і BVI).  Розслідування показало відсутність пов’язаності УАФ із компанією-агентом.

Наша робота триває –  адвокати продовжують формувати доказову базу для закриття справи, а також фіксацію зловживань слідства, допущених під час розслідування.

* Нагадаємо, 2 роки тому ми вже отримували схожий результат в іншому важливому для футбольної спільноти кейсі. Слідство тоді теж незаконно переслідувало топ-менеджера компанії-виробника покриття для футбольних полів світового рівня. Суд погодився з нашими аргументами. Замість взяття під варту і застави у 98 млн. грн. – особисте зобов’язання, яке в подальшому було скасовано, у т. ч. знято обмеження на свободу пересування Клієнта.