16 травня відбувся IV Міжнародний форум із захисту бізнесу, який зібрав кілька сотен представників бізнесу, юридичної спільноти, органів влади, судової і правоохоронної систем.

Ключова тема форуму –  механізми забезпечення безпеки бізнесу та потенційні загрози для нього.

У першій сесії виступили експерти, серед яких: Олена Сукманова, перший заступник міністра юстиції України, Володимир Кривенко, заступник керівника САП, Ярослав Грегірчак, заступник бізнес-омбудсмена в Україні, і наш партнер Денис Бугай.

Новий Президент вже обраний, а парламентські вибори не за горами. Які надії представники бізнесу покладають на нову владу? Які ризики пов’язують зі зміною політичних настроїв в країні? Ряд даних питань було розкрито в ході дискусії.

Денис Бугай через призму досвіду нашої команди вказав на потенційні загрози для бізнесу. Тиск на бізнес, на думку Дениса, перейшов з режиму «hard» на «soft», проте, все одно має місце бути. Податкова міліція або прокуратура – звичні загрози. Корпоративне шахрайство – ще один серйозний ризик. Денис окремо відзначив загрозу кібербезпеки.

Також на форумі з доповіддю виступив наш радник Денис Шкаровський. Він визначив ряд дій, які слід зробити після виявлення шахрая.

Адвокат розповів, як задокументувати його протиправні дії, поділився порадами локалізації негативних наслідків і інструментарієм їх припинення в майбутньому. І позначив, що важливо враховувати можливі ризики репутацій і дотримуватися законності процедури.

Радник підкреслив, що шахраї стають освіченішими, освоюють нові технології і активно використовують прогалини в законодавстві. Денис також поділився з аудиторією унікальними особистими кейсами з питань корпоративного шахрайства.