22 квітня відбувся юридичний майстер-клас «Управління заарештованими активами: новий світ для юристів». Організаторами даного заходу виступили Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) спільно з «Юридичною газетою» за підтримки VB PARTNERS.

Відкрив захід партнер VB PARTNERS Денис Бугай. Підкресливши мету і завдання АРМА, Денис зазначив, що Агентство демонструє досить високий темп роботи і відкритості. Але питання до діяльності залишаються, тому поглиблена комунікація з професійним співтовариством буде корисна всім.

З окремою доповіддю виступив адвокат VB PARTNERS Микита Нуралін. Він роз’яснив умови передачі і управління заарештованими активами – від моменту їх арешту до повернення або конфіскації.

Експерт зазначив, що суди не завжди сумлінно перевіряють підстави для передачі майна в управління. Активи можуть не підпадати під ознаки речових доказів, а арешт може не містити заборони розпорядження або використання. Але це одні з головних умов для передачі активів судом в управління АРМА.

Також Микита показав залежність порядку управління від виду активів: (а) гроші і банківські метали передаються на депозит в державний банк, (б) а інше майно – в управління або на реалізацію.

Суттєвою відмінністю для власників майна в даних процедурах є можливість отримання доходів. У разі скасування арешту і повернення грошових коштів власнику, він додатково отримає і відсотки, нараховані за весь час. У разі ж управління іншими активами всі доходи спрямовуються до держбюджету, і власник не може розраховувати на їх компенсацію.

Від АРМА на заході виступив Глава Агенства Антон Янчук. Він зазначив, що функція управління арештованим майном діє в більшості країн світу. Величезним плюсом є те, що управління активами є централізованим. Спікер назвав переваги і недоліки управління арештованим майном, які збираються усувати законодавчо.

Детальніше про те, як працювати з АРМА, можна прочитати тут.