Адвокати VB PARTNERS успішно представили інтереси одного з підприємств металургії України у судовій справі по стягнення моральної шкоди на фантастичну суму більше 328 млн. дол. США.

Для спроби заволодіння коштами нашого Клієнта рейдери створили псевдо-екологічну громадську організацію та ввели в оману жителів відповідного регіону. Також, були підроблені результати соціально-психологічного дослідження та висновку судової експертизи, які мали підтвердити зазначений розмір моральної шкоди. Крім того, в ЗМІ поширювалися неправдиві матеріали, що дискредитували підприємство та ділову репутацію його менеджменту.

Ключові факти кейсу:

  • Справу щодо клієнта у цьому DR кейсі було розпочато у 2020. При цьому, районний суд відразу, ще до вирішення справи по суті, арештував все рухоме та нерухоме майно Клієнта в рамках забезпечення позову.
  • Проте наша команда готова то викликів. Тож, у січні 2021 р. ми домоглися скасування арешту виробничих активів Клієнта.  У подальшому, сформовано комплексну правову позицію, надано докази законності господарської діяльності підприємства та спростовано безпідставні припущення про порушення екологічного законодавства. Більше того, Міністерство юстиції встановило грубі порушення судовими експертами методики проведення експертизи.
  • В травні 2021, не зважаючи на цілковиту відсутність правових підстав, районний суд повністю задовольнив позов.
  • В інтересах Клієнта ми ініціювали порушення низки кримінальних проваджень, зокрема, за фактами втручання в автоматизовану систему документообігу районного суду, підроблення доказів та шахрайства.
  • У грудні 2021 наша команда домоглася скасування апеляційним судом рішення суду першої інстанції. Також було скасовано арешт нерухомого майна підприємства. Протягом року еко-рейдери подали декілька касаційних скарг з метою перегляду справи, за якими Верховний Суд відкрив три окремі касаційні провадження.
  • Нещодавно, Верховний Суд прийняв остаточне рішення на користь нашого Клієнта в одному з касаційних проваджень та згодом закрив два інші.

Проектну команду у справі та пов’язаних кримінальних провадженнях очолив Володимир Ващенко, наш партнер, керівник практики Dispute Resolution.