7 жовтня відбувся VIII Щорічний форум юрисконсультів в рамках якого Денис Бугай провів відкрите інтерв’ю з першим заступником голови Фонду державного майна України Леонідом Антонєнком. Темою розмови стали нові можливості для інвестицій в Україні.

У відповідь на питання Дениса пан Леонід розповів про впроваджені законодавчі новації щодо реформування сфери оренди держмайна.

«Основним досягненням реформи оренди державної власності стало запровадження справжніх ринкових механізмів у відносинах між державою та бізнесом, а також подолання головних корупційних ризиків, раніше притаманних сфері оренди державного майна», – зазначив Перший заступник Голови Фонду.

В рамках інтерв’ю з’ясували і як підприємцю орендувати майно в держави за новими правилами та чи вигідна така оренда бізнесу.

Пан Леонід розповів Денису, що сьогодні потенційний орендар бере участь в електронному аукціоні. У разі перемоги, він укладає угоду з оренди нерухомого майна на 5 років з можливістю перший раз продовжити цю угоду поза аукціоном ще на наступні 5 років. Він також зазначив, що в більшості випадків цільове використання об’єкта оренди буде визначатися не чиновником, а орендарем на його розсуд. Орендна плата індексується передбачувано один раз на рік на індекс річної інфляції, що дає змогу орендареві планувати свою діяльність наперед.

У підсумку Денис та пан Леонід обговорили найбільш цікаві на сьогодні об’єкти для інвесторів та як впроваджені новації вплинуть на інвестиції в Україні наступного року.