Верховний суд залишив без змін виправдувальний вирок щодо клієнтів VB PARTNERS!

Ще у 2015 році прокуратура звинуватила топ-менеджерів українського банку у розтраті грошових коштів на суму понад 100 млн грн. За версією сторони обвинувачення, кошти були розтрачені перед визнанням банку неплатоспроможним.

Нашою командою було розпочато активну роботу ще на стадії досудового розслідування. Ми виявили упередженість слідства та замовний характер кримінального провадження.

Хронологія цього резонансного  кейсу:

  • протягом 4 місяців велася боротьба за звільнення підозрюваних із СІЗО;
  • надалі, суд відмовив в подальшому триманні під вартою, та обрав клієнтам особисте зобов’язання;
  • було подано понад 80 скарг щодо неправомірної дії слідчих та прокурорів;
  • внаслідок проактивної позиції сторони захисту – слідчого було звільнено, а прокурор – не пройшов переатестацію;
  • cуд першої інстанції виправдав Клієнтів за всіма пунктами звинувачення та залишив цивільні позови без розгляду;
  • прокурор подав апеляцію на виправдувальний вирок, при цьому порушивши строки подачі. Ми довели відсутність поважних причин на порушення строків ще до розгляду справи по суті. В результаті – суд відмовився поновлювати строк оскарження та повернув апеляцію прокурору;
  • рік тому, 13.08.2021 року, Одеський апеляційний суд розглянув апеляційну скаргу потерпілого по суті та відмовив у її задоволенні, залишивши вирок суду першої інстанції без змін. Детальніше: https://bit.ly/3e5qmAq;
  • касаційні скарги подали як потерпілі, так і прокурор. Детальні пояснення адвокатів VB PARTNERS щодо необґрунтованості і подекуди абсурдності касаційних скарг, змусили прокурора Офісу Генерального прокурора відмовитись їх підтримувати.

29 серпня 2022 р., майже через 7 років після пред’явлення підозри нашим клієнтам, Верховний Суд поставив крапку у цій справі, залишивши виправдувальний вирок без змін.

Проєкт здійснювався під керівництвом адвокатів VB PARTNERS Дениса Бугая та Микити Нураліна.

p.s. ми не плануємо зупинятися на досягнутому. Будемо стягувати моральну шкоду, завдану внаслідок незаконного притягнення до кримінальної відповідальності.