Ще у 2015 році прокуратура звинуватила наших Клієнтів, топ-менеджерів банку, у нібито розтраті грошових коштів на суму понад 100 млн грн.

Сторона обвинувачення вважала, що кошти були розтрачені перед визнанням банку неплатоспроможним, а їх інкасації в інші відділення не відбувалися. На думку слідства, злочин вчинений у співучасті з групою керівників банку та наданням вказівок щодо приховування злочину співробітниками.

Адвокатами VB PARTNERS було розпочато активну роботу ще на стадії досудового розслідування. Ми виявили упередженість та замовний характер кримінального провадження, тому було прикладено максимум зусиль:

1. Протягом 4 місяців велася боротьба за звільнення підозрюваних із СІЗО.

Адвокати довели упередженість слідства, яким не встановлювалися фактичні обставини та не проводились необхідні слідчі дії. Тому суд відмовив в подальшому триманні під вартою, та обрав особисте зобов’язання.

2. Було подано понад 80 скарг щодо 31 неправомірної дії слідчих та прокурорів.

3. Завдяки проактивній позиції сторони захисту – слідчого було звільнено, а прокурор з часом не пройшов переатестацію.
Під час судового розгляду сторона захисту надала суду докази, зокрема:

  • Експертизи, що спростовували висновки експертів обвинувачення.
  • Підтвердження перевезення готівки до іншого відділення, а не розтрати.
  • Підтвердження сумнівної достовірності доказів, наданих прокурором та ін.
В результаті суд першої інстанції виправдав Клієнтів за всіма пунктами звинувачення та залишив цивільні позови без розгляду.

Не дивлячись на доведену необґрунтованість звинувачень, прокурор подав апеляцію на виправдувальний вирок суду, при цьому порушивши строки подачі. Адвокати довели відсутність поважних причин на порушення строків ще до розгляду справи по суті, в результаті чого суд відмовився поновлювати строк оскарження.

13 серпня 2021 року Одеський апеляційний суд розглянув апеляційну скаргу потерпілого по суті та відмовив у її задоволенні, залишивши вирок суду першої інстанції без змін.

На сьогодні під захистом VB PARTNERS десятки акціонерів та топ-менеджерів банків, які виправдано нам довіряють. Чергова перемога в категорії банківських справ – done.

Проєкт здійснювався під керівництвом адвокатів Дениса Бугая та Микити Нураліна.