Протягом другого дня VIII Судового форуму партнер VB PARTNERS, керівник практики Dispute Resolution Володимир Ващенко та Володимир Кравчук, суддя Верховного Суду модерували сесію щодо впливу Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) та Конституційного Суду України (КСУ) на національну судову практику.

Разом з доктором Фрідріхом Вайсом, професором Віденського університету, Віктором Городовенко і Василем Лемаком, суддями Конституційного Суду України, Дмитром Третьяковим, головою секції Секретаріату Європейського Суду з прав людини, експерти обговорювали нові підходи в Європейському Союзі до захисту інвестицій, консультативні висновки ЄСПЛ у захисті прав та основоположних свобод, визнання неконституційним встановлення безальтернативного запобіжного заходу.

Володимир привів практику міжнародного інвестиційного арбітражу як елемент, що впливає на відносини в Україні. Він зазначив, що на відміну від ЄСПЛ, Міжнародний інвестиційний арбітраж є більш передбачуваним, адже на початку сторони визначають порядок, ордер, дати подання певних документів, слухань тощо. ЄСПЛ на будь-якому етапі розгляду скарги може визнати її неприйнятою.

Наш партнер підкреслив, що інвестори одночасно можуть звертатися до декількох інституцій з урахуванням положень міжнародних угод про захист інвестицій або Конвенцій про захист основоположних прав і свобод.